Język polski

(PL) Pierwszy śnieg w Rabce

IMG_3512

Jest dopiero połowa października i nikt z nas nie spodziewał się śniegu tak wcześnie, szczególnie nie oczekiwała tego Sara, która nie miała nawet pojęcia, że coś takiego jak śnieg istnieje. Wczoraj przynajmniej udało nam się pójść na spacer, ale dzisiaj śniegu jest tak dużo, że nawet nasz masywny wózek nie jest w stanie się przez niego przedrzeć. Na szczęście mamy już prąd. Wczoraj było pełno przerw w jego dostawie, bo ciężki śnieg napierał na druty wysokiego napięcia i część z nich nie wytrzymała tego naporu. Istniało nawet niebezpieczeństwo, że zabraknie nam prądu w nocy co oznaczałoby brak ogrzewania !!! Wiele jest też połamanych gałęzi i niektóre z ulic były nieprzejezdne i zamknięte dla ruchu ze względów bezpieczeństwa. Bezpieczniej więc było zostać w ciepłym domu, posłuchać muzyki i spędzić trochę czasu na balkonie podziwiając zimowy krajobraz i rozmyślając, że już za kilka miesięcy będziemy w Afryce dalecy od tych niespodzianek  (poza przerwami w dostawie prądu oczywiście).

Agnieszka

2 thoughts on “(PL) Pierwszy śnieg w Rabce

  1. niesamowite!!! ile śniegu!!!:) pozdrowienia z Wielkopolski! u nas mokro i zimno, ale bez śniegu:) udanego czasu! i powodzenia w Afryce!:)

  2. Great idea! Hard to believe there is still snow in the world- here in Sao Paulo it is beautiful spring and around 25 degrees!! Will need to put away my summer clothes next week, meeting autumn in Poland…. can see why Africa beckons you!!!!
    love, Jim

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s