Język polski

(PL) Urodziny, ślub i nowy tydzień

20091110_007020091110_0148

203930

Jestem tu mniej niż tydzień, a czuję jakby to było o wiele dłużej. Mój bagaż w końcu doleciał, i z radością ubrałem czyste ciuchy (myślę, że wszyscy tutaj też byli szczęśliwi z tego powodu 😉 )

Jak już wspomniałem wcześniej – tak jak w Arce, w St.Martin jest wiele okazji do świętowania. W ciągu ostatnich 5 dni razem z innymi świętowałem powitanie nowych ludzi we wspólnocie, urodziny, a nawet ślub i wesele (jedna para z St.Martin sie pobierała i zaprosili całą wspólnotę – zdjęcia powyżej). Nie wspominając już faktu, że każdy posiłek w Domu Arki jest jak uczta.

Wczoraj cały dzień spędziłem z Samuelem (jeden z dyrektorów wspólnoty), który wziął mnie na spacer po mieście, aby pokazać mi gdzie warto robić zakupy, gdzie jest poczta, bank itd.

Teraz rozpoczął się nowy tydzień i oprócz świętowania trzeba też trochę popracować. Dzisiaj wziąłem udział w spotkaniu przygotowującym do zbliżających się obchodów rocznicowych. Oczekiwanych jest ponad 1500 gości, którzy odwiedzą wspólnotę w weekend. Dlatego też wszystko musi być dobrze zaplanowane. Ja zostałem poproszony o zorganizowanie ekipy, która zajmie się udokumentowaniem tych wydarzeń. Bardzo się cieszę, że mogę to zrobić, ale muszę przyznać, że jest to dość duże wyzwanie, bo nigdy wcześniej nie fotografowałem tak dużych uroczystości.

Po całym dniu planowania poszedłem na kolację do Effathy, i nie zdziwiło mnie nawet, że na kolacji jest 15 gości z Włoch, i świętujemy też urodziny Giorgi (wolontariuszka z Włoch). (tak przy okazji – czy wiedzieliście, że w Kenii jest taka tradycja, że jak ktoś ma urodziny, to oblewa się go wodą tak jak u nas w dyngusa??)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s