Język polski

(PL) L’Arche Kenia – otwarcie Domu Effatha

W niedzielę świętowaliśmy otwarcie nowego domu Arki – L’Arche Kenya – Effatha Home. Na świętowanie przybyło ponad 700 gości. Wszystko rozpoczęło się o godzinie 10:00. Niektórzy przybyli do Nyahururu z daleka i musieli wyruszyć w drogę bardzo wcześnie rano (nawet o 4:00!). Część z nich niosła na rękach niepełnosprawne dzieci, aby te mogły wziąć udział w świętowaniu. Był to bardzo poruszający widok, kiedy tutaj dotarli…

Świętowanie było również pięknym przykładem jedności i solidarności we Wspólnotach Arki. Mieszkańcy Arki w Ugandzie przybyli do Nyahururu, aby świętować razem z nami. Przywieźli ze sobą wiele prezentów dla swojej siostrzanej wspólnoty. W sobotę i w niedzielę była przeprowadzona też zbiórka pieniędzy, i całość została przekazana dla Wspólnoty Arki w Zimbabwe. Andrew Youmbe z Arki w Ugandzie i Paul Kariuki z Arki w Kenii pojechali osobiście do Zimbabwe, aby przekazać im te pieniądze, a także pobyć trochę z tamtejszą wspólnotą.

Dobrze widzieć, że jedność i solidarność tutejszych wspólnot mają się dobrze i są naprawdę żywe.

One thought on “(PL) L’Arche Kenia – otwarcie Domu Effatha

  1. Wiatru w żagle! Pomyślności w realizacji celów, pięknych doświadczeń i dni (w Waszym położeniu wypada życzyć słonecznych-czy raczej deszczowych?). Siły wzajemnej, która pozwoli przetrzymać wszelkie przeciwności…Samego Dobrego!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s