Język polski

(PL) Wakacje w Polsce (Grudzień 2009) (I)

Trudno uwierzyć, że zaledwie 10 dni temu zanim wyszedłem ze swojego domu w Kenii musiałem pamiętać o nakryciu głowy, żeby się nie ‘spalić’. Teraz w Polsce również muszę pamiętać o nakryciu głowy przed wyjściem z domu, ale jest to inny typ nakrycia głowy, i zakładam go z zupełnie innego powodu.

Jestem bardzo szczęśliwy, że powróciłem do swojej rodziny. Sara bardzo urosła i na szczęście ciągle mnie pamiętała kiedy wróciłem 😉 .

Maurice (ze Wspólnoty St.Martin w Nyahururu) przyjechał ze mną z Kenii. Pozostanie z naszą rodziną do stycznia kiedy to już razem wyruszymy do Afryki.

Od przyjazdu odwiedziliśmy Wadowice, przez kilka dni byliśmy w Rabce u Agnieszki mamy, później byliśmy we wspólnocie Arka we Wrocławiu (co było niesamowitym doświadczeniem: dla Maurica możliwość poznania polskiej Wspólnoty Arki, i dla nas spędzenie kilku dni z naszymi przyjaciółmi). Sara była bardzo szczęśliwa ze spotkania swoich rodziców chrzestnych. Również podczas tej wizyty zrodziło się kilka nowych pomysłów związanych z naszym wyjazdem do Kenii, ale o tym napiszę więcej za kilka tygodni (ale wierzcie mi, te wieści są naprawdę bardzo dobre).

Teraz przebywamy u moich rodziców, którzy są bardzo szczęśliwi z obecności wnuczki. Wczoraj świętowaliśmy pierwsze urodziny mojego siostrzeńca Antka. Jego pokój był wypełniony balonami, zabawkami i dużą ilością gości. Antek miał tort urodzinowy i był prawdziwą gwiazdą wieczoru.

Mamy wiele planów na najbliższe kilka tygodni i mamy nadzieję, że uda się nam je zrealizować. Chcielibyśmy odwiedzić Kraków, Śledziejowice, Wieliczkę, Poznań, Warszawę, później spędzimy święta z naszą rodziną w Rabce, a na Sylwestra planujemy pojechać do Arki do Wrocławia. Nasz wyjazd do Kenii zaplanowany jest na 5go stycznia. Obiecuję jednak, że zanim wyjedziemy napiszę co najmniej 1 lub 2 posty.

Dominik

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s