Język polski

(PL) Nowi Odpowiedzialni w Arce

W zeszły czwartek Zarząd (który pełnił też rolę grupy odpowiedzialnej za proces rozeznawania) ogłosił że nowy Odpowiedzialny za wspólnotę Arki w Kenii został wybrany i w domu Effatha odbyło się wielkie świętowanie. Wybrańcem okazał się Maurice Muthiga. Huraaaaa!!! Jest to ten sam Maurice, który w grudniu odwiedził Polskę i miał szansę odwiedzić wszystkie polskie wspólnoty, odwiedzić warsztaty (te prowadzone przez Arkę jak i te prowadzone przez inne organizacje) i porozmawiać z polskimi odpowiedzialnymi z jakimi wyzwaniami się spotykają jako liderzy.

Dom Effatha bardzo ciepło powitał Maurice’a, który zaczął swoją rolę od razu. Otrzymał też symbol reprezentujący jego nową role: ‘fly whisk’, który w kulturze afrykańskiej jest symbolem uznania i szacunku jako że starsi i respektowani członkowie plemienia używali go podczas ważnych spotkań. Tak więc następcy Maurice’a też go otrzymają i potem przekażą swoim następcom – i tak następna ‘nowa tradycja’ Arki w Kenii została zainicjowana!

Ja z kolei bedąc ‘Assistant Community Leader’ którą to funkcję można rozumieć jako wice dyrektor lub jako lider wspomagający asystentów (oba opisy mają w sobie coś z prawdy jako że będę wspierać Maurice’a we wszystkim co potrzeba, ale głównie będę formować i wspierać asystentów) będę więcej obecna w domu jako, że Maurice nadal będzie pracować w St.Martin w dziale Public Relations a dom nadal nie ma odpowiedzialnego za dom.

Co więcej w tym tygodniu dowiedziałam się też, że Wspólnota w Brecon ma też nowego dyrektora/odpowiedzialnego. Bardzo się cieszę, że jest nim Mariusz Pietrus i że zaczyna już w marcu. Powrót Mariusza do Brecon i zaakceptowanie przez niego odpowiedzialności  przyniósł mi wielką ulgę, bo nie ukrywam, że martwiłam się o Brecon i czasem czułam się winna, że opuściłam tą wspólnotę mimo, że wiedziałam że dokonałam dobrego dla siebie i dla wspólnoty wyboru – wszyscy potrzebowaliśmy poważnych zmian. Teraz już nic mnie nie powstrzymuje od pełnego zaangażowania się w Arce w Kenii.

2 thoughts on “(PL) Nowi Odpowiedzialni w Arce

  1. Wow, kilka dni mnie tu nie było a tu tyle nowych wiadomości!
    Bardzo się cieszę, że Maurice będzie odpowiedzialnym za wspólnotę. Widać powoli wszystko nabiera kształtów i układa się na swoich miejscach, rozwija się. Pozdrawiam was serdecznie, całuję i zapewniam o modlitwie.
    Bogusia

  2. Wielkie gratulacje dla Maurica. Pobyt w polskich domach Arki z pewnością będzie pomocny w tej nowej roli .Będziemy wspierać go modlitwą ,by jego praca dała radość podopiecznym. Jest właściwą osobą na to stanowisko,poznalismy jego dobre serce,przez wiele dni w Polsce.Cieszymy się bardzo Mourice.
    mama z Rabki

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s