Język polski

Czerwiec/Lipiec 2010

kliknij na zdjęcie, by zobaczyć galerię

Czas wakacji zdecydowanie się dla nas skończył i nawet pogoda nam o tym przypomina. Podczas gdy większość z Was narzeka na upały w Polsce, my co wieczór musimy rozpalić ogień w piecu, bo jest nieznośnie zimno… Nawet w dzień temperatura nie przekracza 20 st.C.

Zaraz po wyjeździe naszej rodziny z Kenii wróciliśmy do naszych codziennych obowiązków. 16go czerwca pojechaliśmy na warsztat/szkolenie z Marleen Project. Po raz pierwszy Arka wzięła udział w tym warsztacie. Było to bardzo ciekawe, usłyszeć opinie i pomysły na temat współpracy tych dwóch wspólnot. Arkowy warsztat ‘Kitchen and Loundry Workshop’ (Kuchnia i Pralnia) przygotował ciekawą prezentację na temat możliwości zaangażowania najsłabszych osób w Arce w codziennych czynnościach domowych. Dużo też dzieliliśmy się na temat naszych doświadczeń związanych z pracą w nowym warsztacie.

Kilka dni później – jako bezpośredni skutek tej formacji – kilka osób z Arki pojechało razem z ekipą z Marleen Crafts na targi zorganizowane przez szkołę w Turi. Było to niesamowite widzieć Muse (osobę z Arki) promującego produkty wykonane w naszych warsztatach. Nasze stoisko przyciągało wielu gości. Sprzedaliśmy wiele produktów, ale najważniejsze – poznaliśmy wielu ciekawych ludzi, którzy również byli zainspirowani pracą wspólnoty St.Martin. Wśród nich spotkałem Stephena, który pracuje na misji w Tuum (miejsce oddalone o dwa dni jazdy na północ od Nyahururu). Jeden z jego projektów, to wspieranie lokalnych ludzi w zajmowaniu się pszczelarstwem. Od razu pomyślałem, że byłoby ciekawie współpracować. W ten sposób pozyskaliśmy ‘dostawcę’ wosku pszczelego do produkcji naszych świec. Dzień w Turi był więc bardzo ciekawy i owocny. Ale my mieliśmy też inny plan na ten dzień. Sara była z nami, bo chcieliśmy wykorzystać fakt, że Turi jest zaledwie 5 minut od Molo (miasteczko do którego pojechaliśmy po raz pierwszy do Kenii w 2007). Więc pojechaliśmy odwiedzić naszych znajomych w Molo. Bardzo miło było zjeść z nimi lunch, i powspominać ‘stare dzieje’. Mamy nadzieję, że uda nam się utrzymać z nimi dobry kontakt, i także widywać się częściej niż do tej pory.

A kilka dni później odbyło się w Nyahururu wielkie świętowanie. Dom Talitha Kum miał dzień Otwartych Drzwi. Jak zwykle przybyło wielu gości (około 500-600). Ja zostałem poproszony o fotografowanie uroczystości. Dlatego też, nie będę się rozpisywał, a zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii, aby poczyć atmosferę tego dnia.

To kilka z ważniejszych wydarzeń poprzedniego miesiąca. Ale możecie się domyślić, że w ostatnich tygodniach działo się jeszcze coś specjalnego o czym nie da się nie wspomnieć. Tak – zgadza się – Puchar Świata w Piłce Nożnej. Z tej okazji nawet kupiliśmy antenę do naszego telewizora, abyśmy mogli zapraszać naszych przyjaciół z Arki (i nie tylko) do wspólnego oglądania meczów. Jak pewnie też wiecie, wolontariusze z którymi tutaj pracujemy, pochodzą z różnych krajów (np. Francja, Włochy, Holandia itd), dlatego też emocji nam nie brakowało i zawsze była jakaś drużyna, której gorąco kibicowaliśmy.

Warto też dodać, że Ania (fizjoterapeutka pracująca w Etiopii) wróciła do Etiopii, ale z niecierpliwością czekamy na wrzesień, kiedy wróci do Nyahururu. Przy okazji chcielibyśmy jej gorącą podziękować za czas spędzony z nami. Jej obecność była ważna nie tylko dla nas, ale głównie dla Wspólnoty Arki, a także dla St.Martin.

Mam jeszcze jedno ‘ogłoszenie’. Kilka dni temu otrzymałem e-maila od Alice z Brecon, która pytała jak można kupić produkty z naszego sklepu w Nyahururu. Otóż, procedura jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę gdzie jest nasz katalog (Katalog Marleen Crafts) i wybrać produkty. Później wysłać maila do nas (thekarolakfamily@gmail.com) i podać wybrane produkty. Później, w zależności od wielkości zamówienia, dogadamy się co do formy płatności i przesyłki. Warto też pamiętać, że najtańsza forma przesyłki to poczta, ale na to potrzeba czasu. Jeśli ktoś więc planuje kupić prezenty na święta, to zamówienia trzeba by składać już teraz.

One thought on “Czerwiec/Lipiec 2010

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s