Język polski

(PL) ‘Pracowity czas’

kliknij tutaj, aby zobaczyć galerię zdjęć

Dzisiaj zdałam sobie sprawę, że poza obowiązkami przypisanymi do naszych ról, jesteśmy zaangażowani w wiele innych zadań. Dominik dzieli się swoją wiedzą o komputerach i fotografii co w praktyce oznacza niemal drugi etat – szczególnie jeśli akurat siadły komputery w biurach lub nagle potrzeba sporo naprawdę dobrych zdjęć do nowo drukowanej książki lub kalendarza. Albo gdy ja poproszę go o zrobienie grafiku dyżurów dla Arki, do którego potrzebne są zdjęcia każdego z domowników i każdego z obowiązków tak aby grafik mógł być zrozumiały, dla tych którzy nie potrafią czytać. Na szczęście Dominik lubi się bawić w takie rzyczy; jedynie brak czasu zmusza go czasem do odmowy.

W związku z ostatnią zmianą asystentów i rozpoczęciem ‘nowej ery’w warsztatach (pierwsze poważne zamówienie na 250 kartek świątecznych i rozpoczęcie produkcji świec zapachowych i świec z wosku pszczelego) oboje znów jesteśmy zaangażowani w pracę z asystentami i osobami w pracowniach.. dokładnie tak samo jak to było gdy zaczynaliśmy poprzednią ‘nową erę’ i przenosiliśmy warsztaty do Boston House.

Ostatnio byłam zaangażowana w pracę różnych podgrup zarządu Arki, które od kilku miesięcy zaczeły się spotykać regularnie i pracować nad strukturą wspólnoty i zatrudnienia/wolontariatu, która jest połączeniem struktur wypracowanych już przez St. Martin i przez Arkę. Ja osobiście lubię ten rodzaj pracy i dzięki pomocy Zoe z Brecon (z Arki w Wielkiej Brytani) nasza praca posuwa się dość szybko. Ale mówiąć szczerze często przynosi mi też wiele frustracji ponieważ rozwiązania wypracowane w St.Martin czasami różnią się znacznie od tych wypracowanych w Arce i musimy iść na kompromis, który moim zdaniem często nie jest dostatecznie dobrym rozwiązaniem. Z drugiej strony wiele uczę się o innym podejściu do dyskutowanych przez nas problemów, sposobów komunikacji i szukania rozwiązań. W końcu respektowanie różnych opinii i różnych sposobów zespołowej pracy jest częścią tego czego się chcę tutaj nauczyć i częścią wcale nie tak łatwego procesu, który w Arce nazywamy: inkulturacją. Cieszę się, że teraz nie tylko mogę o tym poopowiadać, ale jestem tego częścią. Czasem jest to nawet bolesne doświadczenie, ale zdecydowanie przynoszące owoce.

kliknij tutaj, aby zobaczyć galerię zdjęć

Poza tym, jako członek grupy Betania, byłam zaangażowana w przygotowanie Dnia Wolontariusza – dnia w którym członkowie grupy głoszą kazania w lokalnych kościołach podczas niedzielnej Mszy. Kazania te są naprawdę bardzo dobrze przygotowane i głęboki sens Ewangelii jest przedstawiony w bardzo przystępny sposób. Obrazy ilustrujące Ewangelię i niewielka broszurka przygotowana specjalnie na tę okazję pozwalają na głębsze zrozumienie przesłania przez woluntariuszy i na późniejszy powrót do tego tematu gdy będą znów szukać inspiracji. Jestem naprawdę pod wrażeniem głębokości przesłania i sposobu przeprowadzenie procesu, którego końcowym etapem jest to kazanie. Przejście przez ten proces było dla mnie bardzo budującym duchowo doświadczeniem. Pojechanie całą rodziną do Kinamby, nawet jeśli prezentacja była w kikuyu i kiswahili, byłoby wspaniałym zakończenie tego procesu, ale niestety trochę się pochorowałam i nie mogłam pojechać. Na szczęście Dominik reprezentował tam naszą rodzinę i tradycyjnie zrobił trochę zdjęć dokumentujących to wydarzenie.

One thought on “(PL) ‘Pracowity czas’

  1. jestem pod dużym wrażeniem tego, jak dobrze radzicie sobie z wyzwaniami!:)
    i trzymam kciuki!
    Pozdrawiam serdecznie!

    ps. widziałam Jeana Vanier na Waszych zdjęciach? Myślałam, że On już nie rusza się z Francji?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s