Język polski

Październik 2010

Aż trudno uwierzyć, że do naszych wakacji w Europie pozostały już tylko 4 tygodnie. Myślami już jesteśmy w Polsce, ale zanim wyjedziemy jest jeszcze dużo do zrobienia tutaj w Kenii. W przyszłym tygodniu będziemy świętować pierwszą rocznicę oficjalnego otwarcia domu Effatha. Natomiast za dwa tygodnie odbędzie się świętowanie dnia St.Martin.

kliknij na zdjęcie, by zobaczyć galerię

W ostatnich kilku tygodniach również się nie nudziliśmy. 24 października świętowaliśmy urodziny Agnieszki. Mógłbym spróbować opisać to wydarzenie, ale jeśli chcecie naprawdę poczuć jaka była atmosfera na imprezie polecam obejrzeć zdjęcia. Na pewno można było znaleźć wszystkie aspekty dobrego świętowania. Było dużo dobrego jedzenia, ciasto urodzinowe, piwo, dożo muzyki i tańca, no i nie mogło zabraknąć kenijskiego akcentu – polewania wodą. Wszystkie osoby z arki miały szansę aby polać Agnieszkę. Ta część świętowania wszystkim podobała się najbardziej (no może Agnieszka nie była najbardziej zadowolona).

kliknij na zdjęcie, by zobaczyć galerię

W ostatnią sobotę pojechaliśmy ze wszystkimi ludźmi z St.Martin i z Arki na wyjazd integracyjny. Można było wybrać spośród kilku miejsc gdzie chciało się spędzić ten czas. Część ludzi pojechała wspinać się na górę Longonot, niektórzy woleli odpocząć w jednym z domów wypoczynkowych, gdzie można było popływać w basenie, jeździć konno, czy wybrać się na krótki rejs łodzią. Ja z większością ludzi z Arki wybrałem się na spacer po wyspie Crescent. Wszystkim się podobała ta wyprawa, co można zobaczyć na zdjęciach w galerii. Po spacerze wybraliśmy się na lunch, po czym zapakowaliśmy się do autokaru aby wrócić do Nyahururu.

No i jeszcze jedno – podczas tygodnia też się nie nudzimy. Mamy dużo pracy w warsztatach. Głównie jest to związane ze zbliżającymi się wydarzeniami w arce i St.Martin, ale też już myślimy o świętach Bożego Narodzenia. Rozpoczęliśmy też nowy projekt – piekarnię, i szybko się okazało, że zapotrzebowanie na ciasta i ciastka jest tak duże, iż nie nadążamy z produkcją.

Dominik

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s