Język polski

(PL) Czerwiec/Lipiec 2011

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy naprawdę wiele się wydarzyło, szczególnie w warsztatach gdzie nie tylko świętowalismy urodziny co widać na zdjęciach, ale także wprowadziliśmy poważne zmiany. Po pierwsze w końcu mamy asystentów warsztatowych, którzy rozumieją różnicę między pracą, a innymi formami spędzania czasu, co poprawiło funkcjonowanie warsztatów nie tylko w czasie pracy, ale także jakość popołudniowych zajęć. Niektórzy uczestnicy warsztatów zmienili pracownię i był to dobry ruch, co widać na zdjęciach: Musa dumny ze swojego pierwszego ciasta!  Nasze popołudnia stały się bardzo atrakcyjną alternatywą do siesty, bo po co spać kiedy można pójść na gimnastykę i poskakać na trampolinie, a na końcu i tak poleżeć na materacu; albo jeszcze lepiej odkryć coś o sobie w czasie dramaterapii lub wyrazić swoją duchowość bez słów w czasie kretywnej modlitwy.

Wakacyjne miesiące w Europie to najbardziej napięty czas tutaj ze względu na liczbę gosci w St.Martin. Moja siostra Bogusia rozpoczęła sezon gości w naszym domu. Była tam tylko tydzień, bo potem dołączyła do grupy wolontariuszy. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o jej pobycie tutaj zapraszamy na jej blog: http://bogumilajarecka.wordpress.com/. Zaraz po Bogusi wprowadził się do nas Michael z Effathy. W tym czasie Declan- Odpowiedzialny za wspólnotę Arki w Cork mieszkał w jego pokoju w Effacie. Mamy niesamowite wspomnienia z tego czasu: noc grania na gitarch przy kominku, Irlandzka muzyka, rodzinny taniec zainicjowany przez Sarę, która była gwiazdą wieczoru; sesje zdjęciowe z kameleonem, który niedawno wprowadził się do naszego ogródka; pogoń za żyrafami na Crescend Island i spacer wzdłóż równika w Subukii, gdzie zaobserwowalismy bardzo dziwne zjawisko na niebie: bardzo wyraźna obręcz wokół słońca.

O następnych gościach w następnym poście…

W międzyczasie udało nam się też stworzyć nową stronę internetową L’Arche Kenya (www.larchekenya.org), a także mniej formalną stronę na facebook (wystarczy w wyszykiwarce na facebook wpisać “L’Arche Kenya”).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s