Język polski

Goście, goście

Lipiec i sierpień to miesiące wakacyjne w większości krajów w Europie. Jak na ironię, są to też dwa najzimniejsze miesiące w Nyahururu. Ale kiepska pogoda nie odstraszyła wielu gości odwiedzających St.Martin i L’Arche Kenya. Ale nie tylko te wspólnoty miały dużo gości, gdyż także w naszym domu przyjęliśmy wielu podróżników.

Najpierw ugościliśmy 3 dziewczyny z Poznania, które podróżowały przez Wschodnią Afrykę. Ku zaskoczeniu wielu lokalnych kierowców podróżowały autostopem. Jest to rodzaj podróżowania zupełnie tutaj nieznany, ale mimo to nieźle im szło. Więcej o ich projekcie możecie znaleźć tutaj: http://www.facebook.com/projekt.afrymind?ref=ts.

Następnie nasz dom został “przejęty” przez siedmioosobową grupę młodych górali żywieckich. Oj działo się… 😉 Bardzo nam się spodobał ich projekt. Podróżowali przez kraje Wschodniej Afryki ubrani w góralskie stroje regionalne. Wywoływało to bardzo ciekawe reakcje wśród mieszkańców Afryki… Ciekawe zestawienie kultur. Ale co będę się tu rozpisywał. Lepiej spójrzcie na ich stronę: http://zywcemwafryce.wordpress.com/aktualnosci/ i tą na facebook: http://www.facebook.com/zywcem.

Jeszcze wielu więcej nas odwiedziło w ostatnim czasie. Jedni zatrzymali się na kilka dni, inni wpadli tylko na kawę. Teraz mamy kilka tygodni ‘spokoju’, ale kolejni goście już się zapowiedzieli na pierwsze tygodnie października. Już się nie możemy doczekać ich przyjazdu, bo zawsze się cieszymy jak możemy z kimś się podzielić kawałkiem naszego życia tutaj…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s