Język polski

Październik 2011

Ostatnie tygodnie były wypełnione różnymi wydarzeniami, świętowaniem, przyjmowaniem gości.

30 września z całą wspólnotą zdecydowaliśmy, że potrzebujemy trochę odpocząć, dlatego pojechaliśmy na jednodniową wycieczkę na Crescent Island na jeziorze Naivasha. Na zdjęciach możecie zobaczyć, że wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Tego samego dnia w planie było też Spotkanie Wspólnoty, ale pogoda miała dla nas inne plany, dlatego też, to spotkanie musieliśmy przełożyć na inny dzień.

Teraz mogę powiedzieć, że ta zmiana nie wyszła nam na złe, bo spotkanie Wspólnoty, które mieliśmy kilka dni później niż zaplanowano, było bardzo udane. W czasie spotkania wysłuchaliśmy prezentacji z domów i warsztatów, obejrzeliśmy też krótkie przedstawienie na temat początków wspólnot L’Arche, a także w ramach świętowania L’Arche International Family Day przygotowaliśmy kartki dla innych wspólnot. Na zakończenie przyjrzeliśmy się jakie wydarzenia czekają nas w kilku nadchodzących miesiącach.

W kolejny weekend mieliśmy we wspólnocie wielkie świętowanie. Przyjmowaliśmy do wspólnoty nowe osoby z niepełnosprawnością intelektualną. To wielki przywilej być we wspólnocie w tak kluczowym momencie, a także bardzo się cieszymy, że wspólnota rośnie.

W ostatnich tygodniach przyjęliśmy też gości z Walii. Odwiedził nas nasz przyjaciel z grupy Time Out – Dafydd Jones. Przyjechał ze swoją córką Cate. Mamy nadzieję, że ich pobyt był udany. Jednocześnie dziękujemy za wsparcie jakie okazali nam i wspólnocie L’Arche w Kenii. Razem z naszymi gośćmi pojechaliśmy do OlPejeta Conservancy, aby ubogacić ich pobyt w Kenii, ale także aby trochę odpocząć. Na jeden dzień pojechaliśmy też do Sanktuarium w Subukii.

Wczoraj kilka osób z naszych warsztatów pojechało na kiermasz do jednego z hoteli w Naivashy. Postanowiliśmy ich odwiedzić. Na miejscu okazało się, że hotel ma super plac zabaw dla dzieci. W efekcie, w galerii nie zobaczycie ani jednego zdjęcia z kiermaszu, ale jest za to mnóstwo zdjęć Sary! Sara w swoim raju… 😉

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ze wszystkich wspomnianych wydarzeń. Wystarczy kliknąć na ikonki powyżej. Przyjemnego oglądania.

One thought on “Październik 2011

  1. Cześc Agnieszko Saro Dominiku pozdrawiam z Paryża, jutro lecę do Bangladeszu. Widziałam się z Morisem w Madrycie, bardzo dobre spotkanie grup założycielskich.Fajny dyrektor, z dużym potencjałem i radośny:)))
    do zobaczenia może w grudniu, jezeli będziecie przejeżdzać przez Warszawę, a ja będę już po wszystkich swoich podróżach. Basia Pestka

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s