Język polski

Pożegnanie z Afryką

Ostatnie tygodnie w Kenii były pełne różnych wydarzeń. Poza tym, że mieliśmy nadal dużo pracy w L’Arche, musieliśmy też zacząć się pakować, a także pożegnać się z naszymi przyjaciółmi. Był to czas pełen emocji, i nawet teraz trudno o tym jeszcze pisać.

W ostatnim tygodniu naszego pobytu w Kenii daliśmy Gladys (opiekunka Sary) aparat fotograficzny, i poprosiliśmy ją, aby zrobiła Sarze trochę zdjęć w miejscach gdzie zazwyczaj spędza dzień. Byliśmy bardzo zaskoczeni rezultatem tego pomysłu. Dopiero z tych zdjęć dowiedzieliśmy się jak barwne życie ma nasza córka. Zobaczcie zdjęcia w galerii, aby się przekonać… Ale jest to prawdziwie ‘sekretne życie Sary’.

Kolejną rzeczą którą chcieliśmy zrobić przed opuszczeniem Kenii, było odwiedzenie Crescent Island. Miejsce w którym byliśmy wiele razy. To tutaj zaczęła się nasza kenijska przygoda w 2007 roku! Tym razem postanowiliśmy zaprosić Gladys w ramach podziękowania za opiekę nad Sarą.

Dzień przed wyjazdem z Kenii zaprosiliśmy na obiad  wszystkich naszych przyjaciół, aby im podziękować za czas spędzony razem. Możecie sobie wyobrazić, że po 2.5 roku mamy tam sporo przyjaciół, dlatego też obiad był na ponad 90 osób! Była to raczej skromna, nieformalna uroczystość, ale nadal wypełniona emocjonalnymi pożegnaniami.

No i w końcu, pojechaliśmy do Nairobi w towarzystwie 12 osób z L’Arche Kenya. Zjedliśmy jeszcze razem obiad, a później zostaliśmy odeskortowani na lotnisko. Jeszcze tylko kilka ostatnich uścisków i pożegnań i już byliśmy w samolocie w drodze do domu.

Wyjechaliśmy z Kenii, ale nasza misja się jeszcze nie skończyła. Przez kolejne 6 miesięcy kontynuujemy nasze wsparcie dla L’Arche Kenya, tyle, że teraz z Walii. Mamy jeszcze wiele zadań do ukończenia. Tak więc, nasza podróż z przyjaciółmi z Kenii trwa i będziemy Was informować na bieżąco z postępów tej współpracy.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s