(PL) Nasza historia

Wszystko zaczęło się na początku marca 2003 roku, kiedy to oboje przyjechaliśmy do nowo-powstałej wspólnoty Arka we Wrocławiu. Był to czas budowania. Czas pełen emocji, tworzenia nowych relacji z coraz to nowymi domownikami, uczenia się siebie nawzajem. Czasami był to czas trudny, ale na pewno każda minuta miała swoją wartość.

W takim właśnie miejscu ukształtowała się nasza przyjaźń. Dość szybko odkryliśmy, że nasza relacja jest czymś szczególnym. Oprócz wspólnej pracy dzieliliśmy również wspólne pasje (jak m.in. filmy i podróże).

W styczniu 2005 Dominik wyjechał na rok do Kanady. Agnieszka planowała dołączyć do niego we wrześniu, jednakże wydarzenia potoczyły się nieco inaczej. Agnieszka otrzymała propozycję, aby zostać odpowiedzialną za wspólnotę Arki w Brecon – na propozycję odpowiedziała ‘tak’.

Nasza relacja wytrzymała czas rozłąki. W lutym 2006 roku Dominik dołączył do Agnieszki przeprowadzając się do Brecon. Musieliśmy zacząć budować nasz świat od podstaw. Dominik rozglądał się za pracą, razem szukaliśmy też jakiegoś mieszkania i nowych wspólnych przyjaciół, którzy dzieliliby nasze zainteresowania. Poczucie przynależności do wspólnoty Arki w Brecon bardzo nam pomogło, ponieważ Arka zawsze była istotnym elementem naszego życia. Charakter pracy Dominika także przyczynił się do rozszerzenia kręgu znajomych. Nasze korzenie pomogły w kontaktach z grupą Polaków w Brecon ale prawdziwym punktem zwrotnym było reprezentowanie Brecon podczas naszego wyjazdu do Afryki. Wróciliśmy nie tylko zainspirowani tym co udało nam się tam przeżyć i zaobserwować, ale także zaręczeni.

W lipcu 2008 roku pobraliśmy się (i co to był za ślub!) a 9 miesiecy później urodziła nam się córeczka Sara. A ponieważ Afryka nas wzywa robimy wszystko, aby wrócić do miejsca, gdzie się zaręczyliśmy i mamy nadzieję świętować pierwsze urodziny Sary jako rodzina zakorzeniona już w Nyahururu (w Kenii).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s